13

13
Уважаемый коллега, ученик или родители учеников! Приветствую Вас на своём блоге, где предлагаю много интересной и полезной информации. Мне будет очень приятно поделиться своими материалами с теми, кого они заинтересовали. Успехов вам и вдохновенья!!!         

понедельник, 4 января 2016 г.

Поїздка до міста Днепропетровськ - це відпочинок з насолодою


Учні та вчителі нашої школи 4 січня відвідали місто Днепропетровськ. Ми отримали велике задоволення. Відвідали музей космонавтики, майстер-клас по виготовленню "Веселої карамелі", акваріум на Монастирському острові і звичайно обзорна екскурсія по місту з чудовим екскурсоводом. Деякі факти історії міста пропоную вашій увазі. 
Історія Дніпропетровська починається в 1776 році коли він був заснований за указом Катерини II. На її честь місто отримало назву Катеринослава. Спочатку нове губернське місто було засноване на річці Кільчень при впадінні її в Самару. Однак проіснувало тут місто недовго через невдале географічне розташування на болоті.
22 січня 1784 був виданий указ що за початковим планом Катеринослав повинен був стати «Третьої столицею Російської імперії». Офіційно місто було засновано під час візиту Катерини II, яка 9 травня 1787 заклала перший камінь у будівництво Преображенського собору.
Проте, місце розташування центру (на горбі) нового міста, знову виявилося не дуже вдалим, виникли труднощі з водопостачанням, тому міський центр став переміщатися на захід, в низину, до Дніпра, де розташовувалася козацька слобода Половиця, відома з 1747 року. Поступово козацька слобода була поглинена Катеринославом і зараз тут - центр сучасного Дніпропетровська.
Незважаючи на грандіозні плани і ентузіазм губернатора краю Григорія Потьомкіна з перетворення Катеринослава у 3-ю столицю Російської імперії, після його смерті і смерті Катерини II, а також через відсутність коштів у скарбниці, розвиток міста загальмувался. З великих підприємств була тільки суконна мануфактура, заснована в 1794 році.
До кінця XVIII століття в місті налічувалося 11 кам'яних будинків, в т.ч. палац Потьомкіна, і 185 дерев'яних будинків, а населення становило близько 6 тис. чоловік.
У 1796 році за указом нового імператора Павла місто Катеринослав було перейменовано в Новоросійськ, проте в 1802 році місту було повернуто стару назву.
У 1820 році в Катеринославі відбував заслання і жив А. С. Пушкін.
У XIX столітті населення міста продовжувало повільно збільшуватися і в 1853 році склало вже більше 13 тис. чоловік, а в 1862 році в місті було 315 кам'яних будинків, 3060 дерев'яних, а крім суконної фабрики, діяли різні заводики - чавуноливарні, цегляні, свічкові, миловарні , салотопний і шкіряних.
У 1873 році на лівий берег від Харкова через Синельникове була прокладена залізнична гілка, а через 11 років через Дніпро був побудований міст і відкритий вокзал в самому Катеринославі на правому березі. Катерининська залізниця зв'язала Донбас з Кривбасом.
Після відкриття в районі Кривого Рогу залізорудних і вугільних родовищ, почався бурхливий промисловий розвиток краю та його центру. За активної участі французького і німецького капіталу, в місті і його околицях з'явилося кілька найбільших металургійних заводів, які працюють і зараз. Локомотивне депо Катеринослава стало найбільшим на півдні Російської імперії.
Населення міста, в основному за рахунок мігрантів, різко зросло і якщо в 1865 році в місті проживало 22,8 тис. осіб, то в 1897 році - вже понад 121 тис. осіб. У цьому ж році в Катеринославі запустили електричний трамвай - 3-й в Російській імперії, після Києва і Нижнього Новгорода. У місті з'явився ряд громадських, освітніх і культурних установ.
На початку ХХ століття місто продовжувало бурхливо рости, розвивалася промисловість, торгівля, зростало населення, яке до 1910 року подвоїлось і склало 252,5 тис. чоловік. У 1918 році при гетьмані Скоропадському був відкритий перший у місті університет.
У роки громадянської війни місто не раз ставало ареною боїв - в жовтні 1919 року був захоплений загонами махновців, а 25 листопада - влада в місті перейшла до частин Білої армії.
У 1918-1919 роки, під час існування Української народної республіки, місто називалося Січеслав, а з 1919 року по 1926 рік знову носив ім'я Катеринослав

6 комментариев:

  1. Молодці, аж захотілося поїхати до Дніпропетровська і посмакувати "веселих карамельок".

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. А ще, Альона, екскурсовод розповіла про те, що в них багато театрів, парків і влітку можна поплавати на катері по Дніпру, походити по Набережній (вона в них 25 км), так що коли ми знов намітимо в планах ще одну подорож до Дніпропетровську, обов'язково і вам запропонуємо!

      Удалить
  2. Дуже сподобалася екскурсія до міста Дніпропетровськ, а саме "Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім.О.М.Макарова", "Храм преображенія господня", губернаторська ялинка із золотими кульками Roshen, крамниця карамельок, набережна, чудовий парк із зоопарком и акваріумом!!!! Все було просто неперевершено!

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Так, Неллі, подорож була найчудова, гарно відпочили. Дякувати батькам учнів, які подарували їм такий відпочинок до Різдва!

      Удалить
  3. Ответы
    1. Дякую вам, Ірино Володимирівна, за чудову та фантастичну подорож! Завдяки саме вам і була своєчасно здійснена подорож!

      Удалить

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...